Jak czyścić młynek do ziół

Jak czyścić młynek do ziół

Nie myślimy dwa razy o czyszczeniu naszego bonga grawitacyjnego, dab pen, lub bańki chwastów. Jednak wielu z nas zaniedbuje czyszczenie naszego młynka do chwastów. Teraz zadaj sobie pytanie, jaki rodzaj sesji palenia byłoby bez tego narzędzia? Młynki do zioła zapewniają gładkie cięcie dla równomiernego palenia, a wszystko to bez brudzenia sobie rąk... dosłownie.

Zamiast traktować ten niezbędnik jak rudego pasierba, powinniśmy zapewnić naszemu młynkowi taką samą godność, jak naszemu bąbelkowi. Dzięki Higher Mentality, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Oto jak czyścić młynek do zioła, aby uzyskać optymalną wydajność.

Dlaczego warto czyścić swój młynek do zioła?

Kiedy używasz młynka do zioła, zwyczajem jest, że małe płatki wpadają w zęby urządzenia. Wiele osób traktuje ten zator jako dodatek na później i uważa, że pozostawione resztki po prostu oderwą się podczas kolejnego mielenia.

Jednak nie zawsze tak jest.

Kiedy mielonka utknie między zębami, dodanie większej ilości ziaren na wierzchu może jeszcze bardziej zagęścić stare zioło w mechanizmie. W innych przypadkach, włókna roślinne są mocno zaplątane wokół jednego z zębów, a to zajmie trochę więcej tłuszczu łokcia, aby usunąć niż po prostu skręcając go z więcej pączka.

Czyszczenie młynka do chwastów może wydawać się uciążliwe, ale jest niezbędne dla optymalnych sesji palenia. Oto kilka powodów, dlaczego trzeba czyścić swój młynek do zioła.

Ostrość zębów

Czyszczenie młynka do zioła nie polega na polerowaniu jego zewnętrznej powierzchni. Powinieneś być bardziej zainteresowany tym, co dzieje się pod maską. Cały powód, dla którego kupujesz młynek do zioła jest taki, że jego zęby są bardziej wydajne w rozbijaniu pączków niż twoje palce.

W zależności od jakości młynka do zioła, niektóre zęby są wykonane z zastrzeżoną konstrukcją. Na przykład, Aerospaced 4 pc Grinder ma zęby, które mają diamentowe cięcie.

Środki te są podejmowane w celu zapewnienia takiej samej precyzji cięcia z każdym szlifowania pączka.

Kiedy trawka wpadnie w szczeliny, staje się jednością z zębami. Zamiast zrywać się z przyszłymi pąkami, twój stary chwast faktycznie tępi mechanizm próbujący ciąć twój nowy chwast. Dlatego nie czyszczenie młynka zmienia kształt zębów, przez co stają się one mniej skuteczne.

Kosztuje cię to pieniądze

Jednym z głównych powodów, dla których kupujesz młynek do zioła w pierwszej kolejności jest to, że bud może być dość lepki. Inwestując w młynek do zioła oszczędzasz pieniądze, ponieważ nie wrzucasz przypadkowych grudek do swojego baniaka Commander Blunt Bubbler.

Zęby mogą wytrzymać lepkość świeżego zioła i nadal rozdrabniać je na drobne kawałki, dzięki czemu uzyskasz bardziej równomierny dym z twojego kawałka.

W większości przypadków, nawet najbardziej lepkie zioło opuści młynek i zostanie użyte w bańce. Jednakże, w młynku pozostanie trochę resztek zioła. To dlatego, że jest on lepki.

Każdy, kto rozbija zioło, zna jego zapach aż za dobrze. Rozdrabnianie powoduje uwalnianie się terpenów (związków aromatycznych) z rośliny. Związki te pochodzą z olejków roślinnych. Rozdrabnianie chwastów powoduje, że rozdrobniona roślina poci się olejkami. W rezultacie niektóre resztki przyczepiają się do zębów. Z kolei przyszłe lepkie cząstki chwastów mogą przykleić się do tych starszych lepkich kawałków. Z biegiem czasu, w końcu tracisz cenne cząsteczki THC.

Przyczyny sanitarne

Kiedykolwiek zrywasz roślinę, utlenia się ona. Tak więc, kiedy używasz młynka do zioła, pozostałe zioło będzie również uwalniać tlen. To z kolei spowoduje powstanie wilgoci.

Nawet najwyższej klasy aluminiowe młynki do zioła są nadal podatne na utrzymanie odrobiny wilgoci w atmosferze. Młynek, który nigdy nie jest czyszczony może stać się pożywką dla pleśni i bakterii. Mogą one zmienić moc przyszłych sesji palenia i mogą również stać się potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia.

Łatwy sposób na czyszczenie młynka do zioła

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego powinieneś czyścić młynek do zioła, przejdźmy do tego, jak to zrobić. Zaczniemy od listy składników, których będziesz potrzebować

  • Wykałaczka lub bawełniany wacik
  • Szczoteczka do zębów
  • Alkohol izopropylowy
  • Rubbing Alcohol (tylko dla metalowych młynków)
  • Ręcznik

Jak widać, do wykonania tego zadania wystarczy kilka przedmiotów znajdujących się w domu, ale istnieje kilka narzędzi i gadżetów, które mogą ułatwić ten proces. Oto kilka wewnętrznych wskazówek:

Krok 1: Przygotuj młynek do chwastów do czyszczenia

Pierwszym krokiem jest przygotowanie młynka do zioła. Jeśli masz wielokomorowy młynek do chwastów, który zbiera pyłki, takie jak Santa Cruz Shredder, musisz rozmontować kawałki.

Stamtąd przenieś kief z młynka do pudełka odpornego na zapachy z Humidipakiem Boveda 62%.

Pro Tip: Włóż kawałki młynka do zamrażarki na około pół godziny przed planowanym czyszczeniem. W ten sposób cząstki trawki stwardnieją i staną się mniej lepkie i łatwiejsze do wyjęcia z urządzenia. Po upływie pół godziny, tap out wszelkie pozostałe kawałki z ekranów lub zębów do zapachu dowód pola dla przyszłej przyjemności.

Krok 2: Wyczyść zioło

Następnie weź wacik lub wykałaczkę, przytrzymaj przegródki młynka do ziół nad pudełkiem zapachowym i wyskrob wszystkie luźne cząstki. Gdy uznasz, że wyczerpałeś już ten krok, wlej trochę alkoholu izopropylowego do miski.

Zanurz swoją szczoteczkę do zębów w misce, a następnie pracuj z dala od upartych cząstek chwastów. Dostań się do małych zakamarków i szczelin w zębach.

Pro Tip: Aby uzyskać głębsze czyszczenie, zainwestuj w zestaw Supreme Clean Kit firmy Higher Standard. Zawiera on końcówki Pipe Stix i szczotkę do czyszczenia łodyg, która pozwala dotrzeć głęboko w miejsca wymagające czyszczenia. Zestaw ten jest przydatny nie tylko do czyszczenia młynka do ziół, ale także do czyszczenia szklanych fajek wodnych.

Krok 3: Wyczyść cały młynek do ziół (tylko do metalu, plastiku i akrylu)

Jeśli masz drewniany młynek do ziół, pomiń ten krok. Dla tych z metalu, trzymaj młynek oddzielnie. Wlej alkohol do torebki na kanapki. Umieść metalowe kawałki w torbie, zamknij ją i dobrze wstrząśnij.

Jeśli masz plastikowy lub akrylowy młynek, nie używaj alkoholu. Zamiast tego włóż kawałki młynka do garnka z wodą i pozwól im się zagotować. Po bulgotanie, usunąć z ciepła i pozostawić do ostygnięcia na dziesięć minut.

Kiedy skończysz z obu metod, ostrożnie usuń kawałki młynka do chwastów. Chwyć szczotkę i wydostań resztki jedzenia z szczelin.

Pro Tip: Dla niektórych, zapach alkoholu ściernego utrzymuje się w młynku do chwastów przez długi czas. Możesz uniknąć tego nieprzyjemnego zapachu poprzez uzyskanie całkowicie naturalnej alternatywy, takiej jak roztwór wodny.

Chociaż dostosowane do korzystania z rur wodnych szkła, to narzędzie do czyszczenia nie będzie odpryskiwać farby na urządzeniu, takim jak Lilac Aerospaced 4 Piece Grinder.

Krok 4: Pozostaw do wyschnięcia

Ten następny krok jest kluczowy. Nie chcesz wrzucać zioła do młynka, gdy jest ono jeszcze mokre, ponieważ może nie zapalić się w bańce do zioła. Jeśli masz czas, pozwól mu wyschnąć na powietrzu.

Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, użyj ręcznika papierowego, aby delikatnie pocierać ekrany. Nie pocieraj zbyt energicznie, bo możesz zniszczyć mikrony. Z kolei cząsteczki kiefu będą większe.

Pro-Tip: W nagłych przypadkach, użyj suszarki do włosów. Możesz jednak uniknąć całego procesu, decydując się na młynek bez zębów. Groove Grinder posiada opatentowaną konstrukcję, w której zastosowano innowacyjną technologię współosiowej turbiny. Ta część drobno kroi twój bud, nie pozostawiając żadnych kawałków, które mogłyby zablokować zęby młynka. Bez ząbków, Groove Grinder nie wymaga czyszczenia i oferuje stałe cięcie pączków.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena