Jak wyczyścić rurę

Jak wyczyścić rurę

Wszyscy kochamy nową szklaną fajkę. Od gładkich uderzeń, do szklanej rury żywe kolory, to miłość od pierwszego wejrzenia. Jednakże, brudne rury będzie umieścić damper romans z Twojej paraphernalia. Na szczęście dla Ciebie, istnieje wiele rozwiązań czyszczących dla brudnych rur wokół domu. Od torby Ziploc z solą i alkoholem, do wrzącej wody, aż do alternatywnych rozwiązań czyszczących, takich jak tabletki do protez, mamy zamiar nauczyć cię, jak wyczyścić rurę.

Dlaczego warto nauczyć się jak czyścić fajkę?

Nauka jak czyścić fajkę to nie tylko miłe doświadczenie łączące Ciebie i Twoje szklane fajki. Jest to również doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jest kilka powodów, dla których warto nauczyć się jak czyścić fajkę. Po pierwsze, jest to ekonomiczne.

Szklane fajki są dość trwałe mechanizmy palenia. Zaufaj nam; upuściliśmy kilka w naszym czasie. Tak długo, jak utrzymać się z konserwacji, można korzystać z tej samej szklanej rury przez lata. Jest to o wiele bardziej ekonomiczne niż wymiana miski za każdym razem, gdy twoja brudna szklana fajka się zapcha.

Za każdym razem, gdy palisz, żywica kończy się w dnie Twojej szklanej fajki. W końcu, coraz więcej tej lepkiej pozostałości będzie się na niej gromadzić. Ten stopniowy osad będzie działał jak bariera dla całego dymu, który próbujesz wdychać. Dlatego też brudne szklane rury w rzeczywistości osłabiają sesję palenia.

Jeśli nauczysz się jak czyścić fajkę, nie będziesz musiał pakować swojej miski tak często. Uczenie się, jak czyścić fajkę nie tylko zaoszczędzić pieniądze na zakup nowych rur, ale to zaoszczędzić trochę gotówki na bud, zbyt.

Teraz, masz jakieś brudne szkło? Oto kilka świetnych rozwiązań czyszczących przy użyciu prostych przedmiotów w Twoim domu, takich jak alkohol lub sól koszerna. Oto niektóre z naszych ulubionych sposobów mycia brudnego szkła. Te metody pomogą Ci znaleźć idealne środki do czyszczenia szklanej fajki, zbyt.

Czyszczenie szklanej fajki wrzącą wodą

Spośród brudnych rozwiązań czyszczenia szkła, które zamierzamy zaoferować, jest to najtańszy sposób czyszczenia szklanej rury. Chwyć mały garnek i napełnij go gorącą wodą. Chcesz użyć ciepłej wody zamiast zimnej, ponieważ mamy zamiar być gotowanie wody. Brudne rury szklane mogą złamać od ekstremalnych zmian temperatury. Jeśli miałbyś zanurzyć rurę w środowisku, które przeszło z zimna do wrzenia w ciągu kilku sekund... miasto shatter. I to nie takie, które nadają się do palenia.

Do czyszczenia plam na naczyniach używaj gorącego garnka.

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo ciepłej wody, aby przykryć brudne szkło. Chcesz całkowicie zanurzyć fajkę, z pewnym zapasem miejsca na głowę. Kiedy już będziesz miał wrzącą wodę, zredukuj ją do stanu wrzenia. Jesteś gotowy, aby zanurzyć fajkę w gorącej wodzie.

Zanim zanurzysz fajkę w gorącej wodzie, uderz grzbietem dłoni w brudny szklany zbiornik. Wyciągnij luźną żywicę z brudnej szklanej rury, a następnie umieść ją w garnku.

Pozwala brudnemu szkłu siedzieć w gorącej wodzie dla wokoło trzydzieści minut. Gorąca woda będzie parować, więc miej oko na to. Jeśli szklana rura siedzi w garnku bez gorącej wody w nim, ekstremalne temperatury metalowej puli do szkła może spowodować miskę do złamania.

Po trzydziestu minutach wyjmij fajkę za pomocą szczypiec. Pozwól jej trochę ostygnąć. Następnie użyj bawełnianego wacika, wykałaczki lub czyścika do rur, aby usunąć nadmiar pozostałości. Od tego momentu pozwól kawałkowi wyschnąć na powietrzu lub użyj suszarki do włosów, aby przyspieszyć proces.

Metoda z użyciem wrzącej wody jest najprostsza. Jednak może być konieczne trochę więcej tłuszczu łokcia podczas czyszczenia szklanej rury. Mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązania!

Czyszczenie szklanej fajki alkoholem ściernym i torebką Ziploc Bag

Każdy, kto walczył z żywicą wie, że lepka pozostałość może być bolesna do usunięcia z zabrudzonego szkła. Dlatego właśnie musisz sięgnąć po metodę z alkoholem i torebką Ziploc.

Zanim zaczniesz, wiedz, że naprawdę brudne fajki potrzebują małego przewrotu. Użyj bawełnianego wacika lub pipe cleanera i popracuj wokół ustnika, basenu i otworu na gaźnik w swoim brudnym szkle. Każdy śmieć, który usuniesz z drogi zanim dodasz go do torby Ziploc, ułatwi Ci pracę. Tam będzie mniej praca dla soli i alkohol robić więc twój brudny szklanka patrzeje zupełnie nowy czas uderzać ciebie końcowego płukanie!

Gdy już przygotujesz swoją miskę do czyszczenia szklanej fajki, nadszedł czas, aby uzyskać swoje rozwiązania czyszczące razem. Weź trochę alkoholu izopropylowego i wlej go do torebki Ziploc. Lubimy 91% alkohol izopropylowy zamiast 71% alkoholu, ponieważ jest on bardziej ścierny. Alkohol izopropylowy zapewni dokładniejsze czyszczenie, którego potrzebuje Twoja szklana fajka.

Wyczyść tę rurę, ty słony psie!

Umieść brudne szkło w torebce Ziploc. Upewnij się, że zanurzasz fajkę głęboko w alkoholu izopropylowym. Teraz dodaj łyżkę stołową soli koszernej. Sól i alkohol działają podobnie jak kosmetyk. Alkohol jest środkiem ściągającym, odkażającym brudne rury. Tymczasem sól koszerna ma właściwości ścierne, jak środek złuszczający. Razem, sól i alkohol pozostawiają Twoją fajkę czystą do palenia i estetycznie wyglądającą.

Zapieczętuj torebkę Ziploc. Zgnieć torbę Ziploc, aby upewnić się, że fajka jest zanurzona. Wsyp sól koszerną do brudnej szklanki. Po manipulowaniu torebką Ziploc rękami, aby rozprowadzić sól i alkohol wokół brudnego szkła, nadszedł czas, aby rozpocząć czyszczenie szklanej fajki.

Z fajką w torbie, zacznij energicznie potrząsać. Kontynuuj to przez około dwie minuty. Sprawdź, czy fajka w worku wygląda tak lśniąco, jak sobie życzysz. Jeśli tak, napełnij miskę ciepłą wodą.

Wyjmij fajkę z worka i zanurz ją w ciepłej wodzie. Pozostawić ją na kilka godzin. W tym momencie możesz dodać do miski także trochę więcej soli koszernej.

Po fajka siedzi w ciepłej wodzie, należy usunąć nadmiar soli i alkoholu. Aby to zrobić, wypłucz otwory w fajce gorącą wodą. Przyłóż usta do fajki i zrób inhalację. Jeśli poczujesz resztki oparów alkoholu, przepłucz ponownie wodą.

Po ostatnim płukaniu, usuń resztki alkoholu wacikiem lub przyrządem do czyszczenia rur. Do głębszego czyszczenia wybierz Pipe Stix. Dostaną się one do trudno dostępnych miejsc, do których wacik nie może dotrzeć. Po wyczyszczeniu pozostaw do wyschnięcia lub użyj suszarki do włosów.

Czyszczenie szklanej fajki wrzątkiem

Metoda z wrzącą wodą jest doskonała do czyszczenia fajki, ale może również skończyć się uszkodzeniem fajki. Tymczasem metoda z solą i alkoholem czasami sprawia wrażenie nieudanego eksperymentu naukowego. Naszą preferowaną metodą czyszczenia brudnych fajek jest metoda Piece Water.

Drobny spokój z wodą z pieca

Piece Water pokrywa to, co lubimy w metodzie z solą i alkoholem w torebce Ziploc do czyszczenia fajki. Jest to ścierne i polerujące wszystko w jednym. Jednakże, jest również naturalna i nie ma smaku alkoholu.

Woda Piece Water jest wykonana z zastrzeżonej mieszanki składników botanicznych, które są w 100% nietoksyczne. Wystarczy wlać trochę ciepłej wody do torebki Ziploc. Następnie zanurz fajkę w woreczku. Zalej fajkę w woreczku wodą i dobrze nią wstrząśnij. Po kilku minutach, wszystko jest gotowe. Przejdź do pracy z wacikiem lub czyścikiem do rur i pozostaw do wyschnięcia.

Czyszczenie fajki za pomocą wody jest najłatwiejszą metodą. Proces ten wymaga tylko jednego składnika w torebce Ziploc, nie wymaga sprzątania i nie kończy się na pięćdziesięciu próbach zorientowania się, czy jest to naprawdę ostateczne płukanie. Jeśli jesteś palaczem fajki, uczyń Wodę Piecową częścią swojej rutyny czyszczenia.

Jak wyczyścić fajkę za pomocą innych środków czyszczących

Istnieje wiele innych kombinacji DIY, które możesz zastosować w swoim domu do czyszczenia szklanej fajki. Oto kilka innych wspaniałych alternatywnych metod czyszczenia.

Do tych alternatywnych rozwiązań będziesz potrzebował tych samych składników. Zanurz fajkę w misce z gorącą wodą. Pozwól jej usiąść na kilka minut w gorącej wodzie, jak gunk loosens się wewnątrz brudnego szkła. Stamtąd, ty możesz dodawać w niektóre te alternatywnych cleaning rozwiązaniach:

  • Sól koszerna i biały ocet
  • Soda oczyszczona i biały ocet
  • Piasek i woda
  • Tabletki do protez

Chcesz czegoś musującego i ściernego, jak soda oczyszczona. Potrzebujesz jednak czegoś, co doda się do tej reakcji, jak ocet. Razem, soda oczyszczona, sól koszerna i ocet tworzą reakcję, która jest bardzo podobna do tej z tabletkami do protez w wodzie. To powoduje wybuchy węgla, który będzie skończyć się czyszczenia rury szklanej dla Ciebie. Te pęcherzyki osiągnąć to dzięki soli koszernej i sody oczyszczonej. Kiedy skończysz, spłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia przed użyciem.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena