Jak zrobić haszysz z kiefu - część 2

Jak zrobić haszysz z kiefu - część 2

Oto część 2 naszej serii "How To" na temat robienia haszyszu z kiefu. Jeśli przegapiłeś część pierwszą, sprawdź ją tutaj:

www.highermentality.com/make-hash-kief

Hash jest tym, co otrzymuje się po oddzieleniu trichomów od konopi. Chociaż większość trichomów można znaleźć na kwiatach roślin konopi, mogą być one również pozyskiwane z całej rośliny w mniejszym stężeniu. Te trichomes będą następnie wykorzystywane do produkcji edibles, lub nawet tłoczone do produkcji haszyszu. Trichomy były określane jako kief, który jest po prostu spuchniętą formacją kryształków na końcu trichomów. W naszym przewodniku, omówimy jak zrobić haszysz z kiefu.

Po co robić haszysz?

Wytwarzanie haszyszu jest jednym ze sposobów, dzięki którym można zachować żywicę na długi czas po zbiorach marihuany. Czy to w laboratorium, czy w kuchni, robienie haszyszu jest czynnością, w którą każdy może się zaangażować. Może to być nowoczesna technika lub stara metoda, niemniej jednak jest to prosty proces.

Proces

Jeśli chcesz zrozumieć, jak zrobić haszysz z kiefu, to nie jest to wcale skomplikowany proces. Każdy może się tego nauczyć. Wszystko, co jest potrzebne, to szklany słoik, papier pergaminowy i kief. Z technicznego punktu widzenia możliwe jest obtoczenie kiefu wokół opuszków palców i otrzymanie haszyszu. Inną alternatywą jest wyciskanie kiefu, gdzie umieszcza się go w rogu plastikowej torebki na kanapki, a następnie zgniata palcami. W ciągu około 10 minut otrzymasz swój haszysz.

Jeśli chcesz zrobić standardowy haszysz, taki jak w filmach, to lepiej skorzystać z poniższej metody robienia haszyszu z kiefu.

Co będzie potrzebne

  • Kief
  • Słoik Mason
  • Papier pergaminowy
  • Taśma i nożyczki

Co należy zrobić

Zdjęcie dzięki uprzejmości herb.co

  1. Wlej kief na papier pergaminowy i upewnij się, że jest on uformowany w zgrabny kształt... zazwyczaj kwadratowy lub prostokątny.
  2. Następną rzeczą do zrobienia jest złożenie papieru pergaminowego wokół haszu ciasno w kwadraty. Można również użyć taśmy, aby utrzymać go złożony dobrze wokół kiefu. Następnie możesz użyć nożyczek, aby odciąć nadmiar papieru pergaminowego wokół kiefu. Powodem, dla którego to robisz, jest to, że papier pergaminowy może pokryć każdą część kiefu. Możesz następnie zawinąć kolejny arkusz papieru pergaminowego pod pierwszym, aby działał jako miejsce.
  3. Następnym krokiem jest napełnienie słoika wrzącą wodą i uszczelnienie pokrywki.
  4. Możesz następnie przetoczyć gorący słoik z wodą przez papier pergaminowy zawierający twój haszysz. Upewnij się, że stosuje się pewne ciśnienie na słoiku podczas toczenia. Możesz powtarzać ten proces przez około 10 minut.
  5. Następnie należy umieścić papier pergaminowy z haszyszem w zamrażarce na około godzinę, aby go schłodzić. Proces ten ułatwia również oddzielenie haszyszu od papieru.
  6. Teraz nadszedł czas, aby wyjąć haszysz z papieru pergaminowego i cieszyć się nim.

Prasowanie haszyszu

Nierafinowany haszysz może zostać sprasowany w kulki lub płyty w celu uzyskania haszyszu. Można to zrobić w dwuetapowym procesie: po pierwsze, zbiera się gruczoły, a po drugie, uzyskane materiały są następnie ściskane w celu utworzenia cegieł.

Prasowanie haszyszu będzie wymagało połączenia siły i ciepła, aby skondensować gruczoły w jedną stałą masę. Można improwizować z prostownicą do włosów, aby to zrobić. Rozmiar i kształt haszyszu uzyskanego w tym procesie będzie zależał od metody prasowania.

Ręczne wytwarzanie haszyszu

Metoda ręcznego prasowania jest wygodnym sposobem na uzyskanie haszyszu z kiefu i nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu, ale będzie wymagała sporej ilości energii, aby ją wykonać. Metoda ta jest najlepsza, gdy używa się kiefu wysokiej jakości, ponieważ kief zawierający pewne substancje roślinne może okazać się trudny do uformowania w haszysz i może nie trzymać się dobrze.

Zdjęcie dzięki uprzejmości edrosenthal.com

Aby prasować ręcznie, można lekko podgrzać kief, a następnie zawinąć go w celofan i upewnić się, że jest dobrze uszczelniony i że całe powietrze zostało wydmuchane. Następnie możesz zawinąć paczkę w wiele warstw mokrych gazet lub ręczników papierowych. Możesz podgrzać na patelni na najniższym ogniu.

Ręczne zwijanie

Ręczne zwijanie to jeden z procesów, który zwykle występuje, gdy duża ilość pąków marihuany jest obsługiwana podczas zbiorów. Zazwyczaj kief przykleja się do rąk, tworząc czarną warstwę żywicy. Kiedy masz już przyzwoitą ilość tej substancji, możesz pocierać dłonie, aby uzyskać małą kulkę haszyszu.

Nie potrzebujesz żadnej konkretnej ilości kiefu, aby to osiągnąć. Im więcej kiefu sprasujesz i zwiniesz, tym więcej haszyszu będziesz w stanie zebrać.

Jak wygląda haszysz?

Zdjęcie dzięki uprzejmości royalqueenseeds.com

Kolor haszyszu zależy od metody produkcji, odmiany marihuany, czystości kiefu i temperatury. Kolor waha się od czarnego jak węgiel drzewny do żółto-bananowego, podczas gdy tekstura waha się od twardej i kruchej do giętkiej tafli.

Chociaż z czasem, haszysz zmienia kolor z powodu utleniania; wystawienia na działanie tlenu, ciepła i światła. Niezależnie od tekstury, wysokiej jakości haszysz zmięknie pod wpływem ciepła dłoni.

Przechowywanie haszyszu

Zdjęcie dzięki uprzejmości royalqueenseeds.com

Po przygotowaniu haszyszu z kiefu można go przechowywać przez wiele miesięcy, a nawet lat z niewielkimi lub żadnymi oznakami pogorszenia smaku i mocy. Najlepszym miejscem do przechowywania haszyszu jest niezamarzająca zamrażarka.

Możesz użyć silikonowych, szklanych lub metalowych pojemników do przechowywania haszyszu. W miarę możliwości staraj się unikać przechowywania haszyszu w gumie lub plastiku, ponieważ terpeny mogą wchodzić w interakcję z plastikiem, co powoduje degradację pojemnika i mieszanki.

Z czasem zewnętrzna warstwa haszyszu traci moc po utlenieniu, ale wewnętrzna część pozostaje silna dzięki mniejszej ekspozycji na tlen i światło. Pamiętaj, że ciepło, światło, wilgoć, jak również tlen utleniają zewnętrzną część haszyszu, niszcząc jego moc.

Wnioski

Zrozumienie jak zrobić haszysz z kiefu nie powinno być problemem po przejściu przez ten przewodnik. Każdy może to zrobić i można to zrobić albo ręcznie, albo przy pomocy prostych narzędzi, które można znaleźć w domu.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena