Upaliłam się i poszłam na koncert Weird Ala.

Upaliłam się i poszłam na koncert Weird Ala.

Oto, co się stało, gdy dostałem super upieczony i zobaczyłem Weird Al Yankovic występ na żywo.

Zaryzykuję i powiem coś, co może wydawać się głupie na początku, ale po prostu wysłuchajcie mnie w tej sprawie... Weird Al Yankovic jest jednym z największych muzyków wszech czasów.

Żebyście wiedzieli, napisałem to z całkowicie szczerą twarzą i żadna część mnie nie miała na myśli żartu, ani nie powiedziała tego, żeby się pośmiać. Ten człowiek jest absolutnym geniuszem. To znaczy, wymieńcie mi innego artystę, który pozostaje istotny i konsekwentnie wydaje materiał przez prawie czterdzieści lat. Wymień mi innego muzyka, którego występy nie stały się nudne i powtarzalne przez dekady jego kariery.

Proszę bardzo, poczekam.

Właściwie to nie, bo to jest artykuł i nie możesz odpowiedzieć na to hipotetyczne pytanie w czasie rzeczywistym. Również dlatego, że nie ma nikogo.

Tak czy inaczej, odbiegam od tematu. Ten artykuł nie ma bronić życiorysu Ala; ma być o tym, kiedy się NAPRAWDĘ naćpałem i poszedłem zobaczyć go na koncercie.

"Kiedy nadszedł czas koncertu, zrobiliśmy to, co najrozsądniejsze: nabraliśmy naprawdę, NAPRAWDĘ dużo haju i poszliśmy dać czadu przy jakimś Alu Yankovicu".

Kiedy dowiedziałem się, że Weird Al przyjdzie wystąpić w moim rodzinnym mieście, musiałem natychmiast kupić bilety! Podekscytowany zadzwoniłem do dziesiątek przyjaciół, aby dać im znać o występie. Okazało się jednak, że mam tylko czterech fajnych przyjaciół, więc dostałem pięć biletów. Kiedy koncert się odbył, zrobiliśmy to, co najrozsądniejsze: nabraliśmy naprawdę, NAPRAWDĘ dużo haju i poszliśmy się wyszaleć do jakiegoś Ala Yankovica.

W dniu koncertu mój przyjaciel Ryan dowiedział się, że będzie to w całości Al wykonujący oryginalne piosenki. Był to dla mnie całkowity szok i początkowo trochę zawiedziony. Byłam gotowa zobaczyć mistrza parodii i zagłuszyć "Fat", "Amish Paradise" i "White & Nerdy" tylko po to, by dowiedzieć się, że nie dostanę żadnego z tych klejnotów. Nie mogłem w to uwierzyć, ale po sprawdzeniu na stronie internetowej Ala okazało się, że "Vanity Tour" to w rzeczywistości głównie Al wykonujący oryginalne piosenki w kameralnych pomieszczeniach bez żadnych rekwizytów, kostiumów czy wyświetlaczy wideo. Uznajcie moją bańkę za całkowicie pękniętą.

Mimo to, nie zamierzałem po prostu zrezygnować z występu. W końcu kupiłem bilety. W drodze na miejsce, spekulowaliśmy o tym, jaki rodzaj tłumu może przyciągnąć koncert Weird Al. Poważnie, jaka jest nawet jego demografia? Czy byłby wyprzedany? Czy byłoby więcej niż tuzin kobiet? Czy byłby ktoś poniżej 20 roku życia?

Jak można się było spodziewać, tłum okazał się być mieszanką 30-letnich białych kolesi z kucykami i 35-letnich białych kolesi w fedorach. Prawdziwy tygiel kulturowy.

"Pamiętajcie, że w tym momencie jestem upieczony 10/10, wykrzykuję życzenia urodzinowe do nieznajomego, będąc w trakcie sikania, a koncert nawet się jeszcze nie zaczął!".

Moim pierwszym zadaniem po przybyciu było udanie się prosto do łazienki i uwolnienie siedmiu piw, które miałem zmagazynowane w pęcherzu. Gdy tylko wszedłem do wypełnionej po brzegi łazienki, jakiś pijany koleś krzyczał na cały głos o tym, jak bardzo jest dumny z tego, że jego najlepsza przyjaciółka właśnie urodziła dziecko. Wszyscy wiwatowaliśmy na cześć nieznajomego.

Jakby nie mogło być już bardziej wesoło, ktoś inny dołączył do nas, krzycząc z jednej z kabin, że to urodziny jego przyjaciela. Zrobiliśmy więc to, co zrobiłby każdy tłum obcych ludzi w publicznej łazience: zaczęliśmy śpiewać "Happy Birthday" na maksymalnej głośności. Pamiętajcie, że w tym momencie jestem upieczona jak 10/10, wykrzykując życzenia urodzinowe do nieznajomego w trakcie sikania, a koncert jeszcze się nie zaczął! Wszystko zaczęło się świetnie.

Po zabawie w łazience, zajęliśmy nasze miejsca. Byłam zszokowana tym, jak bardzo zapełniona była ta ogromna sala. W internecie było napisane, że będzie to kameralny koncert, więc nie spodziewałam się ogromnego teatru z rzędami siedzeń na balkonach. Nie miałam też pojęcia, że Al wciąż potrafi przyciągnąć takie tłumy (lub że kiedykolwiek potrafił, jeśli o to chodzi).

"Nie wiedziałem, że to okaże się błogosławieństwem w przebraniu."

Nagle gasną światła, zapala się reflektor i wychodzi Al. Tłum oszalał. Zajął miejsce na stołku, a czterech członków zespołu zajęło swoje pozycje przy instrumentach otaczających go. To wszystko było bardzo proste, bez zbędnych ozdobników i dodatkowej galanterii. Po prostu człowiek, jego zespół i kilka głupich piosenek. Od momentu rozpoczęcia koncertu na mojej twarzy pojawił się uśmiech od ucha do ucha.

Powiem szczerze, że moje oczekiwania były niewielkie, ponieważ dowiedziałam się, że będzie wykonywał tylko oryginalne utwory. Nie wiedziałam jednak, że okaże się to błogosławieństwem wcielonym. Wszyscy znamy przebojowe parodie, ale oglądanie Ala wykonującego pełen koncert B-side'ów było dokładnie tym, czego nie wiedziałem, że potrzebuję.

Arcydzieła takie jak "Why Does This Always Happen To Me?" i "The Biggest Ball Of Twine In Minnesota" wyróżniają się jako nieodkryte perełki w dyskografii Ala, które w innym wypadku bym pominął. Ten koncert naprawdę pozwolił mi docenić geniusz, jakim jest Weird Al. Nie zaszkodziło mi również to, że byłem tak upieczony. Podczas gdy jego piosenki mogą nie być o trawce, per se, są zdecydowanie nastawione na pro-konopną publiczność.

"Facet siedzący obok mnie był szczególnie w to zaangażowany".

Wyglądało na to, że wszyscy w lokalu to uwielbiali. Ludzie śpiewali razem z nim i śmiali się do rozpuku przez cały 90-minutowy występ. Al nie używał żadnych efektów specjalnych ani pokazów wideo; to była tylko czysta komediowa muzyka przez półtorej godziny i ani razu się nie dłużyła. Facet siedzący obok mnie był szczególnie zaangażowany. Znał każde słowo do każdej piosenki i reagował z podekscytowaniem za każdym razem, gdy Al zaczynał nowy utwór. Musiał powiedzieć,

"Oh, ten jest mój ulubiony!"

dla 11 różnych piosenek.

Al zakończył nawet koncert dając ludziom dokładnie to, czego chcieli: dziesięciominutowy medley wszystkich swoich największych parodii. W tym momencie można było odnieść wrażenie, że dał nam zbyt wiele. Po tak niesamowicie imponującym show, podarować nam towar... to było jak zjedzenie najbardziej dekadenckiego ciasta czekoladowego po pełnym posiłku ze stekiem i homarem. Dla mnie to było przeciążenie radością.

Wyszedłem z sali koncertowej z uśmiechem na twarzy, całkowicie zdruzgotany tym, czego byłem świadkiem. 58-letni mężczyzna siedział na scenie przez półtorej godziny z niczym więcej niż akordeonem, grając mniej znane utwory ze stron trzecich, a udało mu się utrzymać moją uwagę i zapewnić mi rozrywkę przez cały czas. Jeśli to nie jest jeden z największych muzyków wszech czasów, to nie wiem, co nim jest. Może fakt, że byłem na haju miał z tym coś wspólnego.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena