Co wiedzieć o marihuanie

Co wiedzieć o marihuanie

Czym jest marihuana?

1. Co to jest marihuana?

Słowo to będzie oznaczać wysuszone kwiaty konopi. Ich składnikiem aktywnym jest THC. Najczęściej używa się jej przez palenie. Po wypaleniu pojawia się większa wrażliwość zmysłów, pogłębienie uczuć i większy relaks.

2. Kto pali marihuanę?

Nie da się jednoznacznie określić typowego palacza. Najczęściej używają jej ludzie w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Tego czy ktoś pali nie uda nam się określić po wyglądzie.

3. Czy marihuana uzależni?

Palenie nie będzie wywoływało uzależnienia fizycznego. Może się jednak pojawiać typowe przyzwyczajenie tak jak jest w przypadku kawy czy słodyczy a nawet telewizji czy internetu. Nie ma jednak działania takiego jak w silnych narkotykach.

4. Czy palenie marihuany prowadzi do twardych narkotyków lub łamania prawa?

Samo palenie nie prowadzi do twardych narkotyków. Zachęcają do tego najczęściej osoby, które będą nam marihuanę sprzedawać. Nie jest to produkt wzbudzający agresję a łamaniem prawa będzie samo to, że się ją pali ponieważ jest zakazana w naszym prawie.

5. Czy od marihuany można umrzeć?

Taka sztuka nikomu się jeszcze nie udała, mimo tego, że tak naprawdę stosuje się ją praktycznie od około 10 tysięcy lat. Od papierosów czy alkoholu każdego roku umiera wiele osób.

6. Jak szkodliwa jest marihuana?

Składniki aktywne w marihuanie nie będą powodowały uszkodzenia organizmu. Jedyne związane z tym ryzyko będzie odnosiło się do palenia. Niezależnie bowiem od tego co będziemy palić to tak naprawdę dym nigdy nie będzie dla nas dobry. Jeśli jednak zamiast palenia doda się do posiłków można oczekiwać, że będzie nieszkodliwa.

Lecznicze zastosowanie marihuany 7. Czy marihuana ma jakieś praktyczne zastosowania?

Oczywiście, że są takie praktyczne zastosowania. Jest to taki produkt, który będzie można wykorzystywać w medycynie. Nadaje się ona między innymi do leczenia AIDS, padaczki a nawet do nowotworów.

8. Dlaczego jest nielegalna?

Konopie to źródło włókna oraz papieru. W latach 30 firma DuPont, która produkowała włókna nie chciała stracić swojej pozycji, dlatego podała informację, że jest to szkodliwy produkt. W ten sposób okazało się, że doszło do delegalizacji marihuany na całym świecie i taki stan rzeczy trwa do dziś.

9. I co z tego?

Jest to absurdalne prawo, które zabrania nam całkowicie naturalnego składnika i każe za jego używanie a pozwala nam na używanie takich składników alkohol czy papierosy, które są tak naprawdę jak twarde narkotyki. Dlatego powinno się doprowadzić do zalegalizowania marihuany, tak by ten produkt nie był przedmiotem sprzedaży przez mafię.